V Košiciach postavili najvyšší stoh zo 105 kníh, meral neuveriteľných 220 cm Na Slovensku je nová rekordmanka - zberateľka náprstkov, pochádza z Bojníc Na Vinšpacírke lietali zátky do diaľky až 20 metrov Najväčšia živá periodická sústava prvkov z Dunajskej Stredy
Designer: Joomla Templates 3.2

Presne 10. 1. 2014 hral v najpopulárnejšej inscenácii TANČIAREŇ legendárny divadelný a filmový herec Ladislav Chudík. Táto osobnosť si vtedy pripomenula v prvý deň roku 2014 svoje 70-ročné účinkovanie na doskách, ktoré znamenajú svet.

K tomuto jubileu mu na záver predstavenia zagratulovali generálny riaditeľ SND Marián Chudovský a riaditeľ činohry Roman Polák. Maestro Chudík odpracoval k 1. 1. 2014 v Slovenskom národnom divadle v Bratislave nepretržite 70 rokov. Nastúpil do Národného divadla v Bratislave ako hospitant. Pán Ladislav Chudík prevzal po gratuláciach vedenia divadla certifikát od zakladateľa Knihy slovenských rekordov za najdlhšie nepretržité zamestnanie - v kategórii herec.

Pripomíname si túto osobnosť preto, Ladislav Chudík skonal v pondelok 29. júna popoludní v Bratislave vo veku 91 rokov .

Česť jeho pamiatke.

chudik 1

chudik 2

 

Tuesday the 28th. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.