Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2
 • Zdolanie trasy bez použitia dopravého prostriedku - tento pokus realizoval v septembri Dušan Gaži z Košíc a nebol dokončený. V médiach však odznelo čosi iné. Tiež pán Gaži zabudol uhradiť poplatok za náklady.

  Ďalší neplatný rekord je Najväčší CD-Bigboard z Prešova. Podujatie pripravilo v júni Rádio Prešov a ani na opakované požiadavky sme od organizátorov nedostali žiadnu dokumentáciu. Teba však poznamenať, že ide o ojedinelý jav, že by sa média dopracovali k takejto nefér spolupráci. Ďalej nekomentujeme.....

  Streetball v Piešťanoch v znamení pokusu o svetový rekord - podujatie sa konalo v polovici júna a kontaktná osoba Martin Šilan tak nechal priestor pre iného organizátora urobiť skutočný slovenský rekord (možno aj svetový), nakoľko sme k dnešnému dňu nedostali z podujatia žiadnu dokumentáciu. Škoda, veľmi dobrá akcia, ktorá však nemala bodku za realizáciou ako sa patrí a to: odovzdanie certifikátu priamo na podujatí.

  Aj Liptovský Mikuláš sa zaradil medzi (ne)-rekordy a to podujatím Švábkafest, kde vyrobili neoficiálne najdlhší slovenský drob. Kontaktná osoba a organizátor rekordu Milan Gemzický nestihol k dnešnému dňu poslať žiadnu dokumentáciu. Škoda, a tak v platnosti zostáva rekord z roku 2001 - Ján Tkáč z Ondrašovej vyrobil v Múzeu Liptovskej dediny v Pribiline 15 metrový drob.

  Dve akcie s rovnakým koncom - organizátori sa neozvali ako ich podujatie skončilo, resp. či vôbec nejaké bolo. Najväčšiu živú podkovu pripravovala Detská farma humanita v Královej nad Váhom a tiež Priaznivci pustého hradu zo Zvolena chystali prelet orla ponad deti na zvolenskom námestí. Ak viete niečo o podujatiach, napíšte nám.

  V novembri varili v žilinskom lesoparku Chrásť zabíjačkovú kapustnicu. Išlo o najväčšie množstvo pripravenej pochúťky. Akcia v médiách vypadala dobre, až na to, že toto podujatie sa nestalo slovenským rekordom. Nemáme zo Žiliny žiadnu fotografiu, prezenčnú listinu....

  Pozdravujeme aj Romana Voláka .... on vie prečo.....

  Ako príklad uvádzame príklad, ako dopadne ne-rekord, keď odznie v médiách, že bol vytvorený "slovenský rekord" a je medializovaný bez toho, že by si niekto u nás overil, ako sa veci v skutočnosti majú. Na Silvestra boli v Bratislave vypúšťané teplovzdušné lampióny a uvádzalo sa v niektorých médiách, že bol prekonaný slovenský rekord. Podobné momenty sme zaregistrovali aj v iných mestách, ale počas roka 2010. Organizátori vypúšťania lampiónov veselo hovorili o novom slovenskom rekorde. Bez toho, že by sa ohlásili idem do toho..... Pravda je však iná: Pripomíname preto znova, že držiteľom platného rekordu v tejto disciplíne je mesto Žilina. Akcia sa v meste pod Dubňom uskutočnil v závere roka 2010.

Thursday the 13th. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.