Kalendár 2019 nástenný formát A4 V Nitre odohrali 36 hodinový hokejbalový maratón - v pohode, zdraví, dobrej atmosfére Na multižánrovom podujatí Urban Art Festival zlomili dáždnikový rekord Najväčšia zbierka malých motocyklov a mopedov je vystavená na hrade
Designer: Joomla Templates 3.2

2076146 625xBECKOV 20. 8. 2016 - Najdlhšiu knihu receptov vytvorili na obecných slávnostiach v auguste v Beckove. Celkom 7 hodím sa písali pod Beckovským hradom recepty a to pod dozorom matrikárky obce. Išlo o oblúbené jedlá gazdiniek. Pripojili sa aj deti ale nechýbali ani muži. Boli to recepisy na polievky, múčniky  a na rôzne domáce špeciality.  Niektoré recepty mali aj sto ročnú tradíciu. Recepty sa písali na A4 papier, a postupne sa lepili na dlhý papier a nakoniec sa zrolovali. Počet účastníkov bol tiež obdivuhodný 73 a výsledné dielo meralo 86,61 metra. treba pripomenúť, že sa pripojili do rekordu aj českí návštevníci podujatia.

No a čo bolo v tej knihe za fajnoty? Koláče - šišky, kysnutý tvarožník, tiež langoše, melencová polievka ale i zbojnícka zemiaková kaša. Organizátori obce poslali kompletné doklady a a foto dokumentáciu, tiež prehlásenie svedkov.

Beckovčania si na svoje konto pripísali v poradí už piaty rekord.

Tuesday the 18th. © Copyright 1999-2018 Igor Svítok Všetky práva vyhradené! Slovenské rekordy.