Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

SLOVENSKO 8. 3. 2019 -  O svojom rekorde –ako sa dá najrýchlejšie cestovať okolo Slovenska vlakom a zároveň prejsť najviac km v jednom vlaku na Slovensku nám napísal Emanuel Burdej z Dubnice nad Váhom.

Moje cestovanie za rekordom začalo už v Trnave, kde študujem. Na internáte som si nachystal veci do ruksaku a vyrazil som o 23:20 hod. nočným spojom R 615 do Košíc ktoré sú od Trnavy vzdialené 399 km. Cesta mi trvala 5 hod a 24 min. Tu som na stanici 23. 2. 2019 počkal na príjazd vlaku IC 44 - InterCity. Čakanie som si krátil prechádzkou, spravil som aj niekoľko fotiek a vybral som sa do pristaveného vlaku. Pohodlne som sa usadil na svojom mieste Vlak odišiel z košickej stanice na sekundu presne. V momente pohybu súpravy som zapol stopky a cesta za vytvorením rekordu - najrýchlejšej ceste vlakom okolo Slovenska začala.

V IC vlaku som dostal minerálnu vodu, ktorú som vychutnával pri pohľade na zasnežené Tatry. Zistil som, že internet vo vlaku bol dostačujúco rýchly, preto som vytiahol notebook a robiť som si veci do školy. Počas cesty do Bratislavy som videl z vlaku hneď niekoľko hradov, ktoré som v minulosti navštívil: Považský, Strečniansky, Trenčiansky i Beckovský. Cesta mi ubehla veľmi rýchlo. Bola to vlastne moja prvá jazda IC-čkom. S kvalitou služieb som bol naozaj spokojný. Do Bratislavy vlak prišiel presne načas. Prešiel som 445 km a cesta trvala 4 hod. a 40 min. Mal dostatok času prestúpiť na vlak R 813 smerom do Košíc, ale tentokrát po južnej ceste. Tu som sedel vo vlaku 6 hod. a 33min. a prešiel som 442 km.

Jazdu touto alternatívnou cestou by som odporučil hlavne ľudom, ktorý sa chcú kochať nádhernou slovenskou prírodou a typickými dedinkami. Od Fiľakova som sedel v kupé sám a tak som mal možnosť si príjemne oddýchnuť, pozrieť si seriál a pozorovať prírodu. Vlak prišiel do Košíc s približne 20 minútovým meškaním.

  • VLAKOM OKOLO SLOVENSKA

Vystúpil som z vlaku a zastavil som stopky, ktoré sa ukazovali čas 11 hodín 45 minút 33 sekúnd. Toľko trvala celková cesta: Košice – Žilina – Bratislava (445km), teda severnou cestou, a Bratislava – Zvolen – Košice (442km) južnou cestou, vrátane prestupov a meškania.
Na stanovanie rekordu prešiel rekordman 887km. Tu sa jeho cesta okolo Slovenska skončila.

  • NAJDLHŠIE TRASA PREJDENÁ JEDNÝM VLAKOM NA SLOVENSKU

Keďže som sa ale rozhodil aj o ďalší slovensky rekord, tak som musel prestúpiť v Košiciach na vlak REX 1911 do Humenného. Táto trasa je dlhá 97 km a trvala 1 hodinu a 32 min. V Humennom som si kúpil jedlo a počkal na príchod vlaku R 614 – Zemplín, ktorý patrí spoločnosti: ZSSK - Železničná spoločnosť Slovensko, a.s. Vo vozni som bol zo začiatku úplne sám, neskôr prišli do vozňa dvaja ľudia. Vlak sa však v Košiciach naplnil a tak som mal počas cesty spoločnosť jednej rodinky. Cesta bola príjemná a bez akýchkoľvek problémov. V Bratislave na hlavnej stanici vystúpil každý z môjho vozňa a tak som mal znova celý vozeň iba pre seba. Do Bratislavy Nové Mesto prišiel vlak na čas. Touto cestou som prešiel najväčšiu vzdialenosť v jednom vlaku na Slovensku a tým stanovil druhý slovensky rekord v cestovaní vlakmi. Táto trasa sa nachádza medzi mestami Humenné a Bratislava Nové Mesto. 1
Bola dlhá 547km a trvala 8 hodín a 57 min. 
Celkovo Emanuel Burdej z Dubnice nad Váhom.cestoval vlakmi od piatku 22. 02. 2019 do nedele 24. 02. 2019 prešiel vzdialenosť 1.930km. Nuž aj to je celkom slušný cestovateľský výkon.

 

Rekordy v cestovani vlakom 1 22

Rekordy v cestovani vlakom 1 21

Rekordy v cestovani vlakom 1 15

Rekordy v cestovani vlakom 1 25

Rekordy v cestovani vlakom 1 27

Rekordy v cestovani vlakom 1 28

FOTO: Slovenské rekordy/archív rekordmana

Monday the 1st. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.