Vo Vydranoch mali 36 hodinový maratón v cvičení ayfly - aerial jogy. Najväčšie sánky na Slovensku majú v Ilave, sú pre 7 ľudí Najväčšu zemiakovú placku pripravili v Liptovskom Mikuláši Strongman Peter Rekenei z Popradu vytvoril rekordy v ťahaní vagónov
Designer: Joomla Templates 3.2

Liptovskí majitelia gastroprevádzok sa zapoja do iniciatívy „Sme v tom spolu“. Podnikatelia chcú upozorniť na polarizujúci sa spoločnosť, útoky na zdravotníkov, pandémiou postihnutý gastrosektor a turizmus. Richard Tomáš a Štefan Dohňanský, ktorí viac ako dekádu podnikajú vo vyhľadávanom turistickom regióne, prevažne v gastronómii a pohostinských službách, chcú podporiť iniciatívu #Smevtomspolu. 

Iniciátori sa zhodujú, že gastro a turizmus sú pandémiou jedno z najviac postihnutých odvetví. „Napriek tomu, že sme v súvislosti s pandémiou najrizikovejšou skupinou, tak na naše výzvy o nedostatočnej pomoci a hroziaci krach tisícov reštaurácii zostávajú zo strany kompetentných nevypočuté,“ hovorí Richard Tomáš.Podnikateľ dodáva, že na rozdiel od druhej vlny, ostali v zabudnutí aj zdravotníci a namiesto uznania, musia čeliť fyzickým útokom. „Chceme zdravotníkom ich zložitú situáciu aspoň trochu zmierniť a poukázať tak na to, že pandémia sa týka náš všetkých, že #Smevtomspolu. Veríme, že tak aspoň trochu zahanbíme tých, ktorí by sa mali pandémii a jej dôsledkom venovať naplno,“ dodáva R. Tomáš.Štefan Dohnanský hovorí, že na covidové oddelenie v nemocnici v Liptovskom Mikuláši odnesú malú pozornosť.

„Zdravotníkom prichystáme občerstvenie v podobe pizze a kávy, aby sme ich aspoň takto skromne dali najavo, že si vážime ich prácu.“Š. Dohňanský dodáva, že zdravotníkom ponúknu vo svojich prevádzkach aj rôzne benefity predovšetkým v podobe výrazných zliav a výhod. R. Tomáš kolegu dopĺňa, že prostredníctvom sociálnych sietí vyzvú aj ostatných, teda reštaurácia, pohostinstvá aj ľudí, aby akýmkoľvek spôsobom vyjadrili solidaritu so zdravotníkmi. „Chceme, aby aj ostatní podporili myšlienku, že tento problém sa týka nás všetkých a pandémii dokážeme efektívne čeliť len všetci spoločne. Dar v podobe občerstvenia odovzdajú liptovskí podnikatelia zdravotníkom v utorok 16. novembra o 11:00 v Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši.

 

bbfmts

Moderátori BB FM rádia navýšili slovenský rekord v moderátorskom maratóne na 30 hodín
Slovenský rekord v moderátorskom maratóne moderátorskej dvojice je po rokoch opäť navýšený. Počas posledných dvoch júnových dní sa o to postarali moderátori banskobystrického BB FM rádia Peter Magurský a Terézia Šusteková. Svoj maratón odštartovali v utorok, 29. júna po 14-tej hodine a následne pokračovali vo formáte štandardného moderovaného prúdového vysielania. Takto vysielali až do stredy, 30. júna keď krátko po 20-tej hodine svoje rekordné moderovanie ukončili.
Aj keď v zmysle podobne koncipovaných svetových rekordov mali moderátori priestor na najviac 15 minút oddychu medzi vstupmi, v priemere sa poslucháčom ozývali každých 8 minút. Napriek tomu stihli aj krátky nočný beh okolo budovy štúdia na banskobystrickom Karlove.
A aj keď sa moderátori za mikrofónom skvele dopĺňali, priznali, že dochádzalo aj na kritické chvíle. Najmä vtedy, keď spolu zvádzali boj o zapínanie a vypínanie klimatizácie. To však bola najväčšia kríza, ktorá na nich doľahla a aj preto rekordu nič nebránilo.
Rekordné vysielanie spestrilo pätnásť osobne prítomných hostí z rozličných oblastí, ale aj ďalší moderátorskí kolegovia z BB FM rádia, ktorí prišli rekordérov podporiť priamo do vysielania.
Na priebeh rekordu dohliadali komisári svetových rekordov Igor Svítok a Jana Nékyová, ktorí sa popri práci podelili vo vysielaní aj o zážitky zo svojich vlastných rekordov, respektíve slovenských rekordov, pri ktorých boli v úlohe komisárov.
Do štúdia však prišiel napríklad aj dnes už legendárny dídžej a majiteľ najväčšieho slovenského klubu Rudo Tuček, herec Ján Dobrík, sexuológ a výskumník Štefan Petrík, odborník na kávu Šimon Staš či spánková poradkyňa Zuzana Guzmická a mnohí ďalší.
Podporiť nových rekordérov však prišli do Banskej Bystrice aj dovtedajší držitelia prekonávaného rekordu v moderátorskom maratóne. Lukáš Pinček a Táňa Székely v roku 2015 v rádiu Jemné natiahli svoj maratón na 28 hodín. V štúdiu BB FM rádia boli práve oni prvými gratulantmi, ktorí po prekonaní tohto času gratulovali Petrovi Magurskému a Terézii Šustekovej k ich prekonaniu.
Moderátori banskobystrického lokálneho rádia sa však rozhodli rekord nielen zdolať, ale aj navýšiť. Svoj maratón, za podpory kolegov v štúdiu, ukončili po celkom 30 hodinách. Prítomní komisári Slovenských rekordov na mieste platnosť rekordu potvrdili a noví rekordéri rovno obdržali i certifikát o svojom rekorde.
Lokálne BB FM rádio vysiela prostredníctvom frekvencie 94,7 MHz v Banskej Bystrici a okolí od 28. februára 2021. Jeho vysielanie je dostupné aj online prostredníctvom webu www.bbfm.sk či mobilnej aplikácie BB FM rádio z Google Play a App Store.

 

V roku 2016 nitrianska punk-rocková kapela Dr. Zetor vytvorila slovenský rekord

a po pandemickej prestávke ho chce prekonať. Odohrá 15 koncertov v priebehu jedného dňa na 15 rôznych miestach v meste pod Zoborom!

Nitrianska punk-rocková kapela Dr. Zetor sa v sobotu 26. júna 2021 pokúsi o prekonanie svojho vlastného rekordu z roku 2016. Vtedy sa jej v rámci akcie Štrnástorák podarilo odohrať 14 koncertov v priebehu jedného dňa na štrnástich rôznych miestach v Nitre a zapísať sa tak do Slovenskej knihy rekordov. Tento rok pridá kapela Dr. Zetor ešte jeden koncert. Odohrá tak 15 koncertov v priebehu 24 hodín na 15 rôznych miestach v Nitre. Prvý koncert kapely Dr. Zetor v rámci akcie Pätnástorák sa začne o 13. hodine U Rybára v nitrianskej mestskej časti Párovce, veľké finále aj s komisárom Slovenskej knihy rekordov je naplánované vo Frankie Rock klube o 22:20 hod.

Kompletný harmonogram Pätnástoráka kapely Dr. Zetor:

13:00 U Rybára (Párovce)

13:40 Inzula (Park Sihoť)

14:20 Agáty (Župné námestie)

15:00 S-klub (Chrenová 1)

15:40 Zvonica (Chrenová 2)

16:20 Domček (Chrenová 1)

17:00 PUB 33 (Pešia zóna)

UPÚTAVKA NA FB

17:40 Čierna hora (Pešia zóna)

18:20 Tres Tacos (Svätoplukovo námestie) hosť: Martina Uhrínová

19:00 Čudný pohľad (Farská ul.)

19:40 Lifehouse-terasa (ul. Fraňa Mojtu)

20:20 Kravín (Čermáň 2)

21:00 U Matúša (Klokočina)

21:40 U vlka (Zobor) hosť: Fórum

22:20 Frankie Rock Club (Mostná ul.)

Na vybraných koncertoch sa ako hostia predstavia kapela Fórum a speváčka Martina Uhrínová.

Nikoleta Kováčová
PR manažérka
+421 903 20 70 54
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.facebook.com/drzetor

22.06. 2020 - Banskobystrické BB FM rádio sa má v pláne zapísať do histórie. Moderátori Peter Magurský a Terézia Šusteková budú spolu moderovať a mixovať rozhlasové vysielanie BB FM rádia nepretržite počas 30-hodín. Ak sa im to podarí, posunú slovenský rekord v najdlhšom súvislom moderovaní a mixovaní rozhlasového vysielania v podaní moderátorskej dvojice znovu o pár hodín ďalej.

„S nápadom prišli samotní moderátori, ktorí objavili, že takýto rekord už existuje. My im radi dáme pre ich nápad priestor. Navyše, keďže máme za sebou v podstate len necelé štyri mesiace vysielania, je to pre nás aj výborná skúška produkčného a organizačného nasadenia celého tímu. Pokus o rekordné vysielanie naviac oslovil aj našich partnerov, za čo im ďakujeme,“ priblížil programový riaditeľ BB FM rádia Filip Roháček.
Svoj pokus začnú Peter Magurský a Terézia Šusteková v utorok, 29. júna po 14-tej hodine a skončia 30. júna po 20-tej hodine, a to aj za účasti komisárov Slovenských rekordov.
Počas uvedeného času bude kompletné vysielanie rádia prispôsobené tak, akoby v éteri bežala ranná či popoludňajšia show. Vo vysielaní budú naďalej aj spravodajské vstupy v štandardných časoch a vysielaná reklama či reklamné rozhovory. Aj napriek tomu však bude vždy štandardne 5 až 7 ráz v hodine počuť vždy naživo oboch moderátorov - účastníkov moderátorského maratónu, v moderovaných vstupoch. Ich priestor na oddych či odbehnutie od mikrofónu, kedykoľvek počas trvania maratónu, nikdy nepresiahne viac než 15 minút. Tento interval vychádza napríklad aj z obdobných svetových rekordov.
Väčšinou však budú v éteri omnoho častejšie. A to aj vďaka tomu, že počas pokusu o rekordné vysielanie k nim do štúdia príde množstvo hostí. A ako by to bolo, ak by nebolo venované práve rekordom. Do štúdia BB FM rádia tak prídu slovenskí rekordéri z rozličných oblastí a hovoriť sa bude aj o ďalších rekordoch Banskej Bystrice a stredného Slovenska. Časť vysielania bude venovaná aj spomienke na nedávno zosnulého Banskobystričana, nezabudnuteľného bežeckého rekordéra a v minulosti tiež komisára Slovenských rekordov – Vladimíra Výbošťoka.
Vo vysielaní však nebudú chýbať ani hostia z iných oblastí. Legendárny dídžej, sexuológ, ale aj odborníčka na spánok a spánkové poradenstvo, ktorá priamo vo vysielaní preverí vplyv dlhotrvajúcej služby na moderátorov. Hostia budú chodiť do vysielania aj počas noci.
„Doterajšími držiteľmi rekordu v dĺžke moderovania moderátorskej dvojice v rádiu boli Táňa Šúrová a Lukáš Pinček z Rádia Jemné, ktorí v roku 2015 moderovali a mixovali svoje vysielanie 28-hodín,“ priblížil Igor Svítok zo Slovenských rekordov. Mimochodom, obaja doterajší rekordéri prídu rovnako do štúdia BB FM rádia ako hostia práve vo chvíli, kedy pomyselne prídu o svoj rekord.
Ustanovujúci rekord v dĺžke moderovania moderátorskej dvojice na Slovensku vytvorili ešte v roku 2008, na pôvodne 24-hodín, Noro Dolinský a Dodo Kuriľák v Rádiu Expres.
Svetové rekordy v tejto oblasti sú podľa Guinness World Records ešte omnoho ďalej. Japonec Taishi Masuoka moderoval svoju talk show v rádiu 88 hodín, v Tunisku až štvorica moderátorov natiahla vysielanie na celých 66 hodín a 6 minút. Dvojica dídžejov v Spojených Arabských Emirátoch potom moderovala a mixovala svoju reláciu v rádiu celých 106 hodín a 50 minút. Na to si moderátori BB FM rádia trúfnu až neskôr.
Pokus o zlomenie slovenského rekordu bude možné počuť už 29. júna od 14-tej hodiny. Lokálne BB FM rádio vysiela prostredníctvom frekvencie 94,7 MHz v Banskej Bystrici a okolí, ale aj online prostredníctvom webu www.bbfm.sk či mobilnej aplikácie BB FM rádio z Google Play a App Store.


BB FM s.r.o., Na Karlove 25, 974 01 Banská Bystrica, www.bbfm.sk, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Thursday the 20th. © Copyright 1998 - 2021, All rights reserved, Igor Svítok.