Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Washington 16. januára 2015 (TASR) - Rok 2014 bol najteplejším v histórii celosvetových meraní za posledných 135 rokov. Uviedli to americkí vedci, ktorých dnes citoval web spravodajskej stanice BBC.

      Dve samostatné analýzy zrealizované klimatológmi z Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) a z Národného úradu pre výskum oceánov a atmosféry (NOAA) ohodnotili vlaňajšok ako najteplejší rok na Zemi od roku 1880.

      Podľa NOAA sa priemerná teplota v roku 2014 pohybovala na úrovni 14,6 stupňa Celzia, čo je o 0,68 stupňa Celzia nad dlhodobým priemerom teplôt nameraných v 20. storočí. Informovala o tom agentúra AP.

      Rok 2014 vyhlásili podľa AP za najteplejší v histórii meraní aj klimatológovia z japonskej meteorologickej agentúry.
      Rekordné teploty zaznamenali v tomto roku merania na viacerých miestach sveta, vrátane Európy, Austrálie a Spojených štátov.
      Britskí klimatológovia z tamojšieho meteorologického úradu už nedávno vydali vyhlásenie, že rok 2014 bol pre ich krajinu najhorúcejším od začiatku vedenia záznamov v roku 1910.

      Už v novembri predbežné údaje namerané na území Spojených štátov naznačovali, že rok 2014 pravdepodobne zlomí teplotné rekordy.
      Z meraní tiež vyplýva, že všetkých desať najteplejších rokov zažili obyvatelia planéty od roku 2000, s výnimkou roku 1998.
      Podľa Boba Warda z Granthamovho výskumného inštitútu pre klimatické zmeny a životné prostredie tieto hodnoty "odhaľujú mýtus, že sa globálne otepľovanie zastavilo".

      "Minuloročné rekordné teploty by mali zamerať myšlienky vlád po celom svete na škálu rizika, ktorú vytvárajú klimatické zmeny, ako aj na naliehavosť potrebných opatrení, vrátane medzinárodnej dohody o výraznej redukcii emisií skleníkových plynov, ktorá by sa mala prijať na parížskom summite o klimatických zmenách v decembri 2015," dodal Ward, ktorého citoval server BBC.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.

Friday the 19th. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.