Najväčší živý strom vytvorili ľudia v Lučenci. Najväčšia živá číslica k jubileu poňala 269 ľudí - išlo o jubilejnú 40-tku Majstrovstvá Slovenska v hode mobilom do diaľky v Lučenci. V Košeci zlomili slovenský rekord v tvorbe čo najväčšieho adventného venca
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

KOŠICE 1. 6. 2023 - Obyvatelia Košíc, zo sídliska KVP (Košického vládneho programu), ktoré je podľa počte obyvateľov 4. najväčšou mestskou časťou Košíc. Vo štvrtok v Drocárovom parku sa konali oslavy MDD. V bohatom programe sa predstavili tanečníci rôznych vekových kategórií. Medzitým organizátori pripravil pre deti a účinkujúcich maxidobrotu. Išlo o najdlhšiu pizzu akú ešte Slovensko nevidelo a vytvorili ju z 51 porcií donesených v krabiciach. Na stoly postupne uložili krabice tak, že okraje chrumkavo upečenej pizze sa vzájomne dotýkali. Po odbalení všetkých krabíc sa uskutočnilo oficiálne meranie. Táto hodnota sa stala základom pre ustanovujúci slovenský rekord. Certifikát s hodnotou najdlhšej pizze, ktorá bola 15 metrov na Slovensku prevzal starosta KVP Ladislav Lörinc.  V prepočte na porcie bolo tu podaných 459 porcií chutnej pizze, ktorú pripravila TuSi pizza. Po hodoch je dobré urobiť aj nejaký ten hromadný rekord. Zapojiť čo najširší okruh ľudí. Ako to dopadlo so 40. sa viac dozviete tu.

IMG 8998

IMG 8999

IMG 9000

IMG 8994

IMG 9006

IMG 9011

IMG 9012

IMG 9013

DJI 0249

 FOTO : © Slovenské rekordy, archív organizátora

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie textov a fotografií zo zdrojov webstránky slovenskerekordy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora je porušením autorského zákona.

Wednesday the 6th. © Copyright 1998 - 2023, All rights reserved, Igor Svítok.