Unikátny rekord na dračej lodi na Malom Dunaji, absolvovali na nej 128 km Najväčšie sánky na Slovensku majú v Ilave, sú pre 7 ľudí Najväčšu zemiakovú placku pripravili v Liptovskom Mikuláši Strongman Peter Rekenei z Popradu vytvoril rekordy v ťahaní vagónov
Designer: Joomla Templates 3.2

Bratislava 3. marca 20222 (TASR) - V stredu (2. 3.) požiadalo o vydanie cestovného pasu 10.492 ľudí. Ide o rekordný počet žiadateľov. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Polícia apeluje na verejnosť, aby nešírila paniku.

Podľa slov polície sa pri enormnom počte žiadateľov nedalo vyhnúť zdržaniu a dlhým zástupom ľudí. "Z našej strany sme urobili maximum, na oddeleniach dokladov sme zabezpečili maximálny počet pracovníkov. Na prijímanie žiadostí o vydanie dokladov využívame všetky pracoviská. Ich chod je počas stránkových hodín zabezpečený nepretržite, bez obedňajšej prestávky," skonštatovala Bárdyová s tým, že vyhotovovanie dokladov zabezpečuje Národné personalizačné centrum, ktorého kapacity sú naplnené.
Polícia eviduje podobný rekord z 23. mája 2012, keď si o doklady žiadalo 7773 občanov.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona“.

 

Tuesday the 6th. © Copyright 1998 - 2022, All rights reserved, Igor Svítok.