Stavanie májov na 1. mája Najviac ľudí bežiacich so psami po uliciach obce Halič Levočské rekordy - motorkári vs pirohy, veľká zemiaková placka, pečenie placiek 3 a príspevok pre malú Lianku E-shop rekordmanov - kúpou podporíte naše občianske združenie.
Designer: Joomla Templates 3.2

Dňa 8. 9. 2018 sa v SHP Slavošovce konala akcia - Deň otvorených dverí, ktorej som sa zúčastnila. Po privítaní sa vytvorili 20-25 členné skupinky. Počas celého dňa prišlo do papierní cca 250 ľudí. Po prevádzkach ich sprevádzali špecialisti výroby. Mňa a moju skupinku sprevádzal riaditeľ SHP Slavošovce Vladimír Lenárt. Bolo to od neho naozaj veľmi milé a pozorné. Všetko, čo sa len dalo, nám ukázal.

Mojím veľkým snom bolo aspoň raz v živote navštíviť a vidieť továreň, kde sa vyrábajú servítky. Teraz sa mi splnil sen. Mňa a môjho manžela pozvali do továrne aby sme to všetko videli. mala som na sebe tričkom s textom SERVITKOVÁ TONKA a dve logá rekordov. Videla som na vlastné oči celý proces výroby. Bol to pre mňa 

obrovsky zážitok. Veľa nových veci som sa dopočula o servítkach a ich výrobe. V Slavošovciach v minulosti vyrábali aj zošity, teraz už len servítky. Ako dar som dostala veľa pekných servítok, ktoré pribudli do mojej zbierky. Snažila som sa dať každému servítku s venovaním na pamiatku. Môjmu malému daru sa všetci veľmi potešili.

Osobne by som sa chcela poďakovať aj priateľke, ktorá v papierni pracuje - Vladimíre Nemčkovej. Prekvapením bol ďakovný list, ktorý mi odovzdal sám pán riaditeľ. Aj jemu som venovala vlastnú servítku s podpisom. Ukázala som mu publikácie o rekordoch, kde sú zaznamenané moje rekordy. Ani minútu som neobanovala, že som tam bola, priniesla som si iba nádherné spomienky, na ktoré aj po rokoch budem rada spomínať. Som rada, že som sa stretla so zberateľom Ladislavom Gatkom Hlavácsom, ktorý sa venuje zbieraniu sošiek Budhov.

Antónia Kozáková, zberateľka servítok 

kozak slavos 01

kozak slavos 03

kozak slavos 04

kozak slavos 05

kozak slavos 06

kozak slavos 14

kozak slavos 02

FOTO: Slovenské rekordy/archív rekordmana

Thursday the 1st. © Copyright 1998 - 2020, All rights reserved, Igor Svítok.