Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

SKALITÉ 25. 6. 2023 - Obec Skalité, je prakticky ležiaca pri na hraniciach s Poľskom. Skalité je goralská obec na Slovensku v okrese Čadca. Pri tejto príležitosti sa tu uskutočnil v nedeľu slovenský rekord v najviac ručne zhotovených plakiet. Na malom dômyselnom lise bola pripevnená raznica, pod ktorú sa vkladali upravené krúžky preglejky. Raznica bola nepretržite vyhrievaná elektrickým prúdom. Stačilo pár sekúnd na pritlačenie a na preglejke sa objavil čitateľný obrazec. Išlo o erb obce. Na rekord bol stanovený časový limit 6 hodín. Všetko začalo pred 9. hodinou. Neďaleko kostola bol postavený stánok, kde sa priebežne zastavovali návštevníci. Program začal tu na Skalitskym rynecku, ráno o 8:00 hod. tradičným remeselným jarmokom a vystúpeniami ĽH Muzika zpod Trojaka, predstavila sa súkromná základná umelecká škola Skalité a šikovné deti z Kysúc.

Do rekordu sa zapájali mladí i starší a každý si na pamiatku odniesol to, čo vyrobil. Organizátori mali pripravený dostatok krúžkov, a tak pár minút pred 15 hodinou bola stopnutá časomiera. Nastalo rátanie zostávajúcich krúžkov. Podľa toho bol určený aj počet vyrazených plakiet - 1.291 kusov. Potom na amfiteátri, kde sa konal slávnostný program goralských slávností prevzal Peter Ivanek, zástupca starostu obce Skalité certifikát čím bola potvrdená platnosť ustanovujúceho slovenského rekordu. Nápad na tento rekord hodnotíme ako veľmi dobrý zaujal. 

IMG 9689

IMG 9691

IMG 9692

IMG 9693

IMG 9698

IMG 9701

palketa

IMG 9703

IMG 9704

IMG 9705

IMG 9707

FOTO: © SLOVENSKÉ REKORDY

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie textov a fotografií zo zdrojov webstránky slovenskerekordy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora je porušením autorského zákona.

 

Sunday the 19th. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.