Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Tokio 26. júna 2024 (TASR) – Jošiharu Watanabe sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov – podarilo sa mu vypestovať šťastný "štvorlístok", ktorý má až 63 lístkov. TASR informuje na základe správ servera UPI a Guinessovej knihy rekordov.
Watanabe začal pestovať ďatelinu v roku 2012 vo svojom dome v meste Nasušiobara v prefektúre Točigi na východe najväčšieho japonského ostrova Honšú.
Jeho cieľom bol od začiatku zápis do Guinessovej knihy rekordov, pri pestovaní preto využíval kombináciu prirodzeného opeľovania a ručného opeľovania rastlín s najvyšším počtom lístkov.
"O zápis do Guinessovej knihy rekordov som sa začal usilovať odkedy som si všimol, že sa počet lístkov každým rokom zvyšuje," vyhlásil pre Guinessovu knihu rekordov. Nie vždy však bol úspešný a počet lístkov sa niekedy znížil, inokedy vznikla len obyčajná ďatelina s tromi lístkami.
Watanabeho rastlina s 63 lístkami prekonala predchádzajúci rekord z roku 2009. Šigeo Obara tiež z Japonska vtedy objavil rastlinu ďateliny s 56 lístkami.

„Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákon

Tuesday the 23rd. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.