Sviečky Marty Kušnírovej z Lastomíra opäť zaujali Ôsmaci z tabuľky prvkov naskladali dovedna 643 rôznych slov V Sládkovičove vytvorili perfektný rekord s tekvicami, svietilo ich tam 310 kusov Rekord v skoku do výšky na bicykli má hodnotu 127 cm
Designer: Joomla Templates 3.2
Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

LENARTOV 13. 06. 2024 - Na Kráľovej studni nad obcou Lenartov, (okres Bardejov) je turistická útulňa, v ktorej sa nachádza jedinečná zbierka kníh s venovaním osobností Slovenska. Sú to tituly z oblasti športu kultúry a pod. Zbierku tu vytvárajú členovia Občianskeho združenie Kráľova studňa od roku 2020. Dodnes zbierka pozostáva zo 176 kusov kníh. Medzi najznámejšie osobnosti ktoré tu venovali knihu sú Milan Lasica, Peter Dvorský, Marika Gombitová, Peter Sagan, Petra Vlhová...atd. Podklady k rekordu nám poslal Marián Dudra. Snahu oceňujeme a zasielame certifikát a medailu, venujeme do knižnice aj jeden výtlačok Knihy slovenských rekordov s podpismi jej zakladateľov.

 Koncom 19. storočia viedla cez chotár obce Lenartov obchodná cesta z Poľska do Galície. Memento pripomínajú zrúcaniny hostinca Kráľova studňa, ktorý patril k jednej z viacerých zastávok. História uvádza, že na tomto území sa v roku 1471 stretli vtedajší uhorský kráľ Matej Korvin s poľským kráľom Kažimírom IV. Je tu i rozhľadňa v bezprostrednej blízkosti slovensko – poľskej štátnej hranice. Momentálne je však v rekonštrukcii.

kniznica 04

kniznica 03

kniznica 01

kniznica 02

kniznica 05

FOTO: © SLOVENSKÉ REKORDY/archív organizátora rekordu

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie textov a fotografií zo zdrojov webstránky slovenskerekordy.sk bez predchádzajúceho písomného súhlasu autora je porušením autorského zákona.

 

Tuesday the 23rd. © Copyright 1998 - 2024, All rights reserved, Igor Svítok.